Fototapety młodzieżowe – jakie?

Wystrój ścian w pokoju nastolatka to temat raczej trudny. Łatwo o pomyłkę w doborze odpowiedniego koloru farb czy wzoru fototapety. Można bowiem nie trafić w gusta młodego człowieka, co kończy się nierzadko karczemną awanturą. Jakie fototapety młodzieżowe są najmodniejsze i sprawdzą się w pokoju młodzieżowym? Na jakie wzory warto stawiać?

Przede wszystkim pozostaje pytanie o materiał, z którego fototapety mają zostać wykonane. Świetnie sprawdzą się dwa rodzaje materiałów. Tapeta winylowa jest bardzo odporna na zabrudzenia, łatwa do czyszczenia i fantastycznie oddaje stonowane, monochromatyczne wzory. Takie fototapety sprawdzą się zwłaszcza w przypadku chłopców.

Drugi rodzaj to tapety wykonane z flizeliny. Materiał ten z kolei świetnie oddaje wygląd i strukturę naturalnych materiałów (drewna, kamienia itd.). Sprawdzi się doskonale jako nośnik różnego rodzaju geometrycznych wzorów, bardzo dobrze prezentują się na nim modne w ostatnim czasie motywy kwiatowe.

W pokoju nastolatka sprawdzają się kontrasty. Jeśli np. meble są białe, pastelowe to ściany i dodatki mogą być ciemne, nawet czarne. Zakazane są natomiast wzory „dziecinne” , czyli postaci z kreskówek, misie czy lalki. Także warto zrezygnować z różu i innych landrynkowych kolorów. Te są odpowiednie jedynie dla małych dzieci i przedszkolaków. Natomiast dobrym rozwiązaniem jest klasyczna biel lub zdecydowane barwy – granat, zieleń, fiolet itd.

Fototapety młodzieżowe mogą być zarówno gładkie, jednokolorowe, jak i posiadać geometryczne czy bardziej orientalne wzory. Ciekawym pomysłem jest użycie tapety jedynie na jedną lub dwie ściany w pokoju. Resztę należy wówczas pomalować farbą na kontrastujący z fototapetą kolor. Modne w ostatnim czasie jest np. zestawienie białych ścian z fototapetami młodzieżowymi w odcieniu szarości lub niebieskiego.

W pokoju nastolatka sprawdzą się doskonale fototapety składające się z szeregu małych zdjęć. Powstanie wówczas osobliwy album naścienny, obok którego nie będzie można przejść obojętnie. Równie ciekawym rozwiązaniem jest umieszczenie na niej fotografii ulubionych miejsc, zwierząt, krajobrazów, motywów itd. Zawsze sprawdzą się także wizerunki muzycznych czy sportowych idoli nastolatka.

Fototapeta stanowi doskonały i szybki sposób na odmienienie każdego wnętrza. W pokoju młodzieżowym może np. przedstawiać zainteresowania i pasje jego właściciela. Sprawi to, że będzie on chętnie w nim przebywał i spędzał swój wolny czas. Dobrze wybrana tapeta nada wnętrzu niepowtarzalnego charakteru i klimatu.

Leave a Comment