Idealny i trwały makijaż

Każda kobieta chce czuć się pewnie i atrakcyjnie. Jednakże nie zawsze możemy pochwalić się idealną cerą czy wyrazistymi rysami twarzy. Właśnie dlatego warto docenić możliwości jakie daje nam odpowiedni makijaż. Umiejętnie nałożony sprawi, że nasza uroda zostanie podkreślona a jej ewentualne mankamenty sprytnie ukryte. Właśnie dlatego warto wiedzieć w jaki sposób wykonywać make-up by prezentować się doskonale. Wbrew pozorom, wcale nie musi to być trudne.

Cera idealna

Podstawą udanego makijażu musi być gładka, idealna cera o zdrowym kolorycie. Właśnie dlatego od zadbania o całą skórę twarzy musimy rozpocząć malowanie się. Przede wszystkim warto ukryć wszelkie niedoskonałości cery. W tym celu warto wykorzystać korektor. W dzisiejszych czasach na rynku znaleźć możemy wiele ich rodzajów. W sztyfcie, pędzelku, nakładany palcami – tylko od nas zależy wybór odpowiedniego produktu. Warto jedynie pamiętać, żeby rozprowadzić go cieką warstwą na krostkach, przebarwieniach czy sińcach pod oczami.
Kolejnym krokiem powinno być nałożenie podkładu. Wybierajmy taki, który dopasowany jest do naszej karnacji. Dzięki temu makijaż nie będzie przypominał maski.
Na koniec warto zaakcentować kości policzkowe różem lub bronzerem. Dzięki temu nasza twarz wyda się szczuplejsza a jej rysy bardziej wyraźne.

Głębia spojrzenia

Kolejnym elementem makijażu powinno być podkreślenie spojrzenia. Nie da się bowiem ukryć, że makijaż oczu może naprawdę wiele zmienić. W zależności od tego, czy wykonujemy go na co dzień, czy też na specjalne okazje warto użyć różnych odcieni. Ten wieczorowy może być znacznie bardziej wyrazisty. Warto jednak pamiętać o kilku prostych zasadach, które sprawią, że zawsze będzie wyglądał doskonale.
Przede wszystkim nie wolno zapominać o podkreśleniu brwi. One również stanowią ważny element. Warto przyciemnić je więc specjalnym cieniem lub kredką w kolorze brązu.
Poza tym musimy pamiętać, by jasny cień nakładać w wewnętrznym kąciku, ciemniejsze na zewnątrz. Dzięki temu oczy będą wydawały się znacznie większe.
Warto również używać bazy pod cienie. Sprawi to, że nie będą rozmazywać się i osypywać a ich kolor będzie znacznie wyraźniejszy.

Kuszące usta

Usta to również bardzo ważny element, którego nie powinnyśmy pomijać w trakcie wykonywania makijażu. Nie muszą koniecznie mieć koloru krwistej czerwieni, warto jednak zadbać o to, by były delikatnie podkreślone.
W tym celu warto użyć szminki lub błyszczyka. Jeśli decydujemy się na użycie pomadki warto po pierwszym pomalowaniu ust przycisnąć do nich chusteczkę, po czym pomalować je ponownie. Utrwali to kolor i sprawi, że pomadka utrzyma się na wargach znacznie dłużej. W przypadku błyszczyka warto wspomóc się konturówką, która pozwoli utrzymać go „na ustach” i da nam pewność, że makijaż nie spłynie.

Jak więc widać, wykonywanie makijażu nie musi być trudne. Warto więc wyposażyć się w odpowiedni zestaw kosmetyków i akcesoriów po to, by każdego dnia czuć się atrakcyjnie i pewnie. Przekonało się o tym już bardzo wiele pań. Opłaca się dołączyć do tego grona.

Leave a Comment