Biuro nieruchomości – zalety sprzedaży za pośrednictwem

Sprzedając nieruchomość często zastanawiamy się nad tym, w jaki sposób dotrzeć do potencjalnego klienta i przedstawić mu nasza ofertę w taki sposób, aby była ona dla niego atrakcyjna i najlepsza. Już na samym początku trzeba zaznaczyć, że nie ma na to jednego sposobu, gdyż wszystko zależy nie tylko od rodzaju sprzedawanej nieruchomości (mieszkanie, dom, czy nieruchomość rolną sprzedaje się w odmienny sposób, gdyż ich przeznaczenie jest zupełnie inne), ale również od samego regionu Polski – inne przyzwyczajenia mają kupujący na wschodzie kraju, zaś zupełnie inne za zachodzie. Rozwiązaniem wszystkich potencjalnych problemów jest nawiązanie współpracy z biurem nieruchomości i powierzenie sprzedaży takiemu pośrednikowi. Co na tym możemy zyskać?

Niskie koszty, duża pomoc

Sprzedaż za pośrednictwem biura nieruchomości wiąże się co prawda z koniecznością zapłacenia prowizji w wysokości około kilku procent wartości całej sprzedaży, to jednak są to stosunkowo niewielkie koszty jak na pomoc, którą otrzymujemy podczas całej transakcji. Warto wspomnieć, że rola biura nieruchomości podczas pośredniczenia nie ogranicza się jedynie do samego znalezienia kupca na nieruchomość, ale do zapewnienia kompleksowej obsługi – również pod względami prawnymi i formalnymi.

Zobacz także: Biuro nieruchomości Gdańsk

Szacowanie kosztów sprzedaży

Pośrednictwo biura nieruchomości to możliwość prostego zorientowania się w całych kosztach sprzedaży nieruchomości – oprócz prowizji dla pośrednika musimy doliczyć tutaj inne opłaty i koszty transakcji, na które składają się między innymi opłaty notarialne czy podatek od sprzedaży. Biuro powinno nas poinformować o wszystkich tego typu kosztach już w momencie zawierania z nimi umowy, abyśmy od samego początku mieli świadomość wszystkich kosztów. Wiele osób sprzedając nieruchomość na własną rękę zapomina o dodatkowych kosztach, a później jest zdziwiona, kiedy np. Urząd Skarbowy upomina się o daniny publiczne w związku ze sprzedażą nieruchomości.

Sprzedaż każdej nieruchomości przez biuro nieruchomości

Wyspecjalizowane biura nieruchomości są w stanie zorganizować sprzedaż każdej nieruchomości niezależnie od tego, czy jest to nieruchomość mieszkalna, użytkowa czy po prostu gruntowa – do każdej sprawy biura nieruchomości podchodzą indywidualnie mogąc tym samym zapewnić profesjonalną obsługę, która stwarza nie tylko dobre warunki do sprzedaży, ale w znacznej ilości przypadku kończy się sprzedażą w ciągu kilku tygodni od przyjęcia oferty sprzedaży.

Podsumowując, jeżeli chcemy dobrze sprzedać nasza nieruchomość to warto nawiązać współpracę z biurem nieruchomości. W ten sposób uzyskamy pewność bezpieczeństwa całej transakcji.

Leave a Comment