Jak ubrać się do pracy zgodnie z dress codem?

Większość kobiet potrafi bez większego zastanowienia stworzyć swobodne, nonszalanckie i niepozbawione seksapilu stylizacje sprawdzające się po godzinach pracy. Problem pojawia się natomiast w pracy, gdzie wiele pań ma kłopoty ze stworzeniem profesjonalnego wizerunku połączonego z odrobiną kobiecości.

Panie szczególnie nie potrafią poradzić sobie w firmach, gdzie obowiązuje tzw. dress code, czyli ogólne, raczej sztywne i oficjalne zasady ubioru w pracy, obowiązujące również panów. Warto sobie jednak uświadomić, że dress code wcale nie wyklucza modnych i kobiecych ubrań, jednak moda w godzinach pracy powinna być prezentowana umiejętnie i z umiarem.

Najbardziej elegancką, a zarazem typowo kobiecą częścią garderoby, są sukienki, które doskonale sprawdzą się w każdej firmie. Obowiązująca i nie naruszająca reguł długość sukienki czy spódnicy powinna sięgać kilka centymetrów za lub przed kolano. do tego niezbędne są rajstopy o każdej porze roku, a także buty zazwyczaj nieodkrywające palców i pięt. W zakresie kolorów panie mogą i powinny sięgać po zawsze sprawdzającą się czerń, granat, beż czy kolor szary.
Aby stylizacja w pracy gwarantowała profesjonalny, wzbudzający zaufanie, a zarazem stylowy i, co ważne, komfortowy dla pań, wizerunek powinna być prosta, schludna oraz estetyczna. Bezpiecznym i zawsze skutecznym rozwiązaniem będzie klasyka, która zawsze przecież pozostaje na czasie, niezależnie od zmieniających się nowych trendów. Stonowane, eleganckie oraz lekko dopasowane sukienki będą idealne. Należy pamiętać o krótkich lub długich rękawach, a sukienki odsłaniające więcej ciała zostawić na wieczór.

W niektórych firmach dress code pozwala na lekkie przełamanie sztywnego i oficjalnego wizerunku za pomocą modnych dodatków. Można więc do sukienki dobrać nieco bardziej kolorową apaszkę, stylowy i dopasowany żakiet czy biżuterię, choć z tą ostatnią nie należy przesadzać i postawić raczej na jakość, niż ilość. Niezmiernie ważne jest, aby panie pamiętały, że mogą wyglądać modnie np. w klasycznej czarnej sukience, ale zawsze mogą eksperymentować z nieco żywszym kolorem czy bardziej nowoczesnym fasonem. Najważniejszy jest dobry smak i umiejętność dopasowania się do sytuacji.

Leave a Comment