Zakładasz firmę? Czy warto korzystać z usług biur księgowych?

Przedsiębiorcy, którzy myślą o założeniu własnej działalności gospodarczej, często czują zniechęcenie na myśl o konieczności zajmowania się kwestiami finansowo-księgowymi. Bez odpowiedniej wiedzy czy kompetencji do prowadzenia ewidencji księgowej firmy jest to praktycznie niemożliwe. Przedsiębiorcy mają więc dwie możliwości – zatrudnić księgowego lub skorzystać z usług, które oferuje biuro rachunkowe. Jakie są zalety drugiego rozwiązania i co sprawia, że biura rachunkowe wciąż zyskują nowych klientów?

Oszczędność czasu i pieniędzy

Korzystanie z usług biura rachunkowego ma wiele zalet. Przede wszystkim jest tańsze niż zatrudnienie księgowej, ponieważ koszt utrzymania działu księgowości jest kosztem stałym, bez względu na zmieniającą się liczbę dokumentów. Tymczasem w przypadku wynagrodzenia biura koszty są ściśle związane z ilością pracy, jaka została wykonana. Dzięki przekazaniu spraw księgowych biurowi rachunkowemu, zarządzający nie muszą martwić się o wypełnianie związanych z finansami obowiązków, a zaoszczędzony czas mogą wykorzystać do realizacji celów danego przedsiębiorstwa. Szczególne znaczenie ma to w przypadku niewielkich firm, w których właściciel zajmuje się pełnieniem większości obowiązków kierowniczych, a co za tym idzie, notorycznie cierpi na brak czasu.

Doświadczenie i profesjonalizm

Kadra biura rachunkowego składa się ze specjalistów różnych dziedzin, którzy systematycznie doskonalą swoje umiejętności, mają dostęp do fachowej literatury i aktualnych informacji, a także znają przepisy, rozporządzenia czy procedury, których przedsiębiorca nie jest w stanie śledzić samodzielnie. Skorzystanie z usług biura rachunkowego umożliwia przekazanie dokumentacji w ręce wyspecjalizowanych pracowników posiadających doświadczenie umożliwiające rozwiązanie nawet skomplikowanych problemów i prowadzenie księgowości firm z różnych branż i o różnej specyfice.

Odpowiedzialność i bezpieczeństwo

Biura rachunkowe podlegają ubezpieczeniu OC, dzięki czemu klient ma możliwość ubiegania się o ewentualne odszkodowanie, jeśli biuro nie wywiąże się ze swoich zobowiązań. Dodatkowo, w przypadku zatrudnienia na etat księgowej należy liczyć się z możliwością wzięcia przez nią urlopu lub pójścia na zwolnienie lekarskie. Jeśli wybierze się usługi księgowe oferowane przez biuro rachunkowe, taka sytuacja na pewno nie będzie miała miejsca. Ponadto wszystkie przekazywane do biura dane są poufne i dostępne jedynie wyznaczonym przez przedsiębiorstwo pracownikom, co gwarantuje maksymalne bezpieczeństwo informacji.

Źródło: http://www.ed-pro.pl/

Leave a Comment