Siłownia – miejsce dla każdego

Siłownia to miejsce, do którego ludzie przychodzą w różnych celach. Niektórzy chcą pozbyć się nadwagi, a inni natomiast pragną nabrać więcej ciała. Niektórym zależy na wyglądzie, innym znów na sile. Niektórzy ludzie zaś, przychodzą na siłownię, aby poprawić kondycję fizyczną. Niezależnie od tego co konkretnie ich motywuje, w drodze do osiągnięcia sukcesu, najważniejsze jest pełne zaangażowanie w ćwiczenia.

Trudne początki.

Siłownia dla wielu ludzi, którzy nigdy wcześniej jej nie odwiedzali, jest miejscem, którego w pewnym sensie się obawiają. Istnieje powszechne przekonanie, że ćwiczenia uprawiają tam tylko świetnie umięśnieni ludzie o zgrabnych sylwetkach. Z tego też powodu, jeśli ktoś nie jest zadowolony ze swojego wyglądu, wstydzi się pokazać na siłowni. Jest to oczywiście kompletnie nieuzasadnione myślenie. Siłownia pełna jest osób o figurze dalekiej od ideału. Można wręcz powiedzieć, że to przede wszystkim dla takich ludzi, którzy mają co poprawić w swoim ciele, przeznaczona jest siłownia. Czym prędzej więc należy pokonać wstyd i rozpocząć ćwiczenia.

Jak zacząć?

Obecnie siłownie są zwykle świetnie wyposażone. Jest tam mnóstwo maszyn i ciężarów. Dla początkujących może być to nieco przytłaczające, ponieważ nie wiedzą oni często od czego zacząć.

Między innymi z tego powodu, warto na początku zasięgnąć porady specjalisty. Na siłowniach pracują instruktorzy, którzy za dodatkową opłatą pokażą nam co powinniśmy robić i nakreślą dla nas cały plan treningowy, zależny od tego, co konkretnie chcemy osiągnąć.

Jeśli jednak chcemy zaoszczędzić pieniądze, i wydatek na karnet na siłownię jest jedynym jaki dopuszczamy, to trzeba poradzić sobie samemu. W takiej sytuacji, najlepiej rozpocząć od najprostszych ćwiczeń. Dla rozgrzewki, każdą sesję treningową warto rozpocząć na bieżni bądź też na rowerze stacjonarnym. Pozwala to rozruszać nieco mięśnie i spalić tkankę tłuszczową.

W następnym etapie, wszystko zależy od tego, jaki efekt chcemy, aby przyniosły nasze ćwiczenia. Warto na początku wykonywać wiele ćwiczeń z hantlami. Dają one możliwości wytrenowania wielu różnych partii mięśni. Ponadto, stopniowo warto również zaczynać korzystać z maszyn. Należy jednak pamiętać, aby nie przesadzić z obciążeniem. Na początku lepiej podnosić nieco lżejsze ciężary, nawet takie, które teoretycznie wydają nam się zbyt lekkie. Gdy po kilku treningach poznamy swoje ciało, będziemy wiedzieli, na ile możemy sobie pozwolić.

Siłownia to miejsce, w którym można nabrać siły i poprawić sylwetkę. Warto jednak pamiętać, że jest to przede wszystkim miejsce, w którym powinniśmy czerpać przyjemność z uprawiania sportu.

Leave a Comment