Mercedes S65 AMG Cabrio – siła i moc niemieckiej motoryzacji

Mercedes (tak tak, to już niemiecka marka) pod koniec tego roku zaskakuje nas ciekawymi modelami swoich nowych pojazdów. Przykładem takiego samochodu jest Mercedes S65 AMG Cabrio – kabriolet, który – dosłownie – zrywa czapki z głów.

Ale od początku…

Mercedes S65 AMG Cabrio to nowość, której w zasadzie powinniśmy się spodziewać. Chyba zdajemy sobie sprawę z faktu, że jeśli samochód opuszcza halę niemieckiego producenta – musi być dostosowany do niemieckich warunków jazdy. Tak jest też i w tym przypadku…

Nowy Mercedes S65 AMG Cabrio, to pojazd który łączy w sobie hiszpański płomień i niemiecką dokładność. Posiada on sześciolitrowy silnik z podwójnym doładowaniem. Przy najwyższych obrotach, może on „wyciągnąć” aż 630 KM mocy. Dużo?

Pomimo tak potężnego „serca” Mercedes S65 AMG Cabrio nie zużywa zbyt dużo (jak na te warunki) paliwa. O ile w przypadku polskiego klienta wartość 12 litrów na 100 kilometrów mogłaby doprowadzić do bólu głowy, o tyle w przypadku Niemców jest to ekonomia…

Podobnie rzecz się ma z rozwijaną prędkością. Ze względu na swoją budowę, pojazd ten posiada elektroniczny ogranicznik prędkości, który pozwala mu się rozpędzić maksymalnie do 250 kilometrów na godzinę. Podobnie imponująco wygląda kwestia przyspieszania do setki. Mercedes S65 AMG Cabrio potrzebuje na to około 4 sekund.

To co rozbudza wyobraźnię, to potężne 20 calowe koła. Dzięki nim, samochód ten przypomina prawdziwego potwora i aż trudno dojść do wniosku, że mamy przecież do czynienia z kabrioletem.

No właśnie kabrio czyli uwaga na dach.

Jak już wspomnieliśmy wcześniej, Mercedes S65 AMG Cabrio to pojazd typu kabriolet. Nie radzimy jednak rozkładać dachu przy prędkości 200 kilometrów na godzinę. Optymalna szybkość to około 50 km/h. Poruszając się z tą prędkością, nasz dach będzie rozwijał się gdzieś przez 17 sekund.

Dla kogo jest ten pojazd?

Wchodzący na rynek na początku przyszłego roku Mercedes S65 AMG Cabrio, to z pewnością nowość, która nie umknie oczom wytrawnych pasjonatów szybkiej i agresywnej jazdy. Choć rzecz jasna na całym świecie znajdą się osoby zainteresowane jego kupnem, to raczej w przypadku Polski jazda nim nie pozwoli na wykorzystanie pełni jego możliwości… I chyba domyślacie się o co chodzi?

Leave a Comment