Na czym grać, czyli porównanie konsol i komputerów

Każdy gracz doskonale wie, iż chcąc grać w gry może zakupić do tego celu jedno z dwóch podstawowych rodzajów urządzeń: komputer (stacjonarny czy też przenośny, a zatem laptop), albo też konsolę do gier. Oba z podanych typów urządzeń mają swoje wady i zalety – na które zatem się zdecydować, by czerpać maksymalną przyjemność i czuć się usatysfakcjonowanym?

Pierwszy wybór – komputer?

Kupując komputer musimy liczyć się z tym, że nie jest on ponadczasowy i po jakimś czasie po prostu się zestarzeje i przestanie spełniać wymagania gier. To podstawowa wada „pecetów” – kupując jednego z nich musimy liczyć się z tym, że z czasem będziemy musieli do niego dokładać, by utrzymać go na chodzie.

Zakup PC wiąże się jednak z wieloma pozytywnymi stronami: przede wszystkim odpalimy na nim większość popularnych produkcji, gdyż gry zazwyczaj wychodzą zarówno na komputery, jak i konsole. Po drugie, zawsze cieszyć się będziemy doskonałą jakością obrazu i dźwięku, zależną jedynie od budżetu, jaki poświęcimy na zakup naszego „cacka”. Co jednak najważniejsze, na komputerze zagramy korzystając z niemal dowolnych peryferiów. Klawiatura i mysz? Nie ma problemu. Gamepad czy joystick? Również! Wybór jest ogromny i z pewnością dopasuje się do naszych oczekiwań. Co istotne, w razie czego komputer wykorzystamy również do innych celów – jego możliwości nie zamykają się przecież w strefie gamingowej,

A może konsola?

Po drugiej stronie barykady stoją konsole, które są rozwiązaniem typowo dla graczy. Kupując je mamy pewność, że nie będziemy do nich dokładać – pójdą na nich absolutnie wszystkie gry, które zostały na nie stworzone. Brak wymagań sprzętowych oraz wygoda korzystania to tutaj największe zalety.

Grając na konsoli korzystamy z naszego telewizora, siadamy wygodnie na kanapie i nie martwimy się długimi okresami wczytywania. Nie jesteśmy jednak w stanie zrobić na konsoli nic innego – czy to pogadać ze znajomymi na Facebooku, czy też zagrać w tytuły starsze, dedykowane starszej konsoli tego samego rodzaju.

Podsumowanie

Oba z podanych rodzajów urządzeń mają swoje wady i zalety. Jak już zostało wspomniane wcześniej, komputery są bardziej wszechstronne i spełniają wiele zastosowań. Konsole to przede wszystkim wygoda i brak zmartwień. To, co wybierzemy zależy od naszych indywidualnych potrzeb, zapotrzebowań i oczekiwań.

Leave a Comment