Zyski z pozycjonowania strony firmowej?

Niemal na każdym kroku można przeczytać i usłyszeć, że pozycjonowanie strony firmowej to realne zyski dla przedsiębiorstwa. Czy jednak pozycjonowanie strony firmowej to jedynie zyski, które możemy wyrazić w pieniądzu? Czy dobrze wypozycjonowana strona firmowa wpływa na coś jeszcze oprócz ilości zamówień i obrotu przedsiębiorstwa?

Świadomość istnienia marki i jej wizerunku

Wbrew pozorom samo wypozycjonowanie strony firmowej to nie tylko zyski związane z ilością zamówień, ale również przede wszystkim budowa wizerunku marki – wysoko umiejscowiona witryna nie tylko sprawia wrażenie bardziej profesjonalnej, która jest doceniona również przez algorytm wyszukiwarki, ale również sprawia, że wyszukując informacje na dany temat czy z danej branży zauważamy nazwę firmy i jej logo – tym samym w dłuższej perspektywie czasowej w świadomości użytkowników Internetu pozostaje informacja o tym, że istnieje dana firma i świadczy ona określone usługi – to również może przełożyć się na późniejsze zyski finansowe, które związane będą ze skorzystaniem usług przez takiego internautę lub informację przekazaną „pocztą pantoflową”.

Wizerunek eksperta!

Wysokie pozycje w wyszukiwarkach internetowych to również wzrost odwiedzin, który nie zawsze musi przełożyć się na finansowy aspekt od razu – czasami prowadzenia bloga na stronie firmowej może generować odwiedziny, tworząc w świadomości odwiedzających wizerunek bloga eksperckiego. Tym samym mogą traktować nas jako autorytet w danej dziedzinie, który może dowolnie polecać produkty jako potencjalnie te, które mogą zainteresować odwiedzających.

Zyski, zyski i jeszcze raz zyski!

Podsumowując, dobrze wypozycjonowana strona firmowa to zyski w wielu aspektach – co prawda wszystko zmierza w pośredni sposób do zwiększenia obrotów naszej firmy i sprawienia, że będzie miała ona lepszą pozycję od konkurencji, to jednak musimy się nastawić na to, że wszystkie zyski z pozycjonowania widoczne będą dopiero w dłuższej perspektywie. Pamiętajmy jednak o tym, że długotrwała reklama budująca świadomość istnienia danej marki, a jednocześnie skierowana do potencjalnych usługobiorców jest znacznie bardziej atrakcyjna niż krótkotrwała kampania marketingowa kierowana do przypadkowych osób – koszty ich prowadzenia są również nieporównywalnie różne. Pozycjonować stronę możemy już za kilkaset złotych miesięcznie, zaś chociażby krótki spot reklamowy w radio to koszt na poziomie kilkuset złotych.

Każdy z nas musi sobie samodzielnie odpowiedzieć na pytanie, czy chce budować realną pozycję swojej firmy na rynku za pośrednictwem reklamy o nieograniczonym zasięgu, która może przynieść realne zyski, czy też próbować innych form komunikacji z potencjalnym klientem.

Sprawdź także: http://samoseo.pl/uslugi/

Leave a Comment