Atrakcje

Każdy, kto chciałby miło i przyjemnie spędzić czas powinien pomyśleć o odwiedzeniu Małopolski. Każdy turysta znajdzie tu wiele ciekawych miejsc wartych odwiedzenia. Tatry popularne są o każdej porze roku. Zimą przyciągają wielu miłośników narciarstwa. Liczne stoki o różnym stopniu trudności przyciągają zarówno początkujących narciarzy, jak i tych mających pierwsze kroki w tym sporcie już dawno za sobą.
Najbardziej popularne jest oczywiście Zakopane, ale stoki narciarskie znajdują się w całej Małopolsce. W niedalekiej odległości od Krakowa zlokalizowanych jest przynajmniej kilka ośrodków narciarskich, które są idealne na krótkie kilkugodzinne wyjazdy poza miasto. Tatry zimą przyciągają miłośników narciarstwa, natomiast latem wszystkich amatorów górskich wycieczek. Małopolska to także zabytkowy Kraków, chyba najbardziej znane miasto w tej części kraju. Kraków jest licznie odwiedzany przez turystów z całego świata. Przyciąga zarówno miłośników starej architektury i zabytków, jak i tych chcących poznać uroki nocnego życia. Wiele kafejek i klubów nocnych sprawia, że nie można się tam nudzić o żadnej porze dnia.
Stare miasto i jeden z największych rynków w Europie, a także Zamek Królewski na Wawelu to miejsca obowiązkowe do zobaczenia podczas wizyty w tym mieście. Zabytki te, a także liczne muzea zachęcają do odwiedzenia wszystkich tych, którzy chcą nie tylko miło, ale i pożytecznie spędzić czas. Jednak Małopolska to nie tylko Kraków i Zakopane, które to są najbardziej oblegane przez turystów, zwłaszcza w szczycie sezonu. Znaleźć tutaj można także bardziej spokojne miejsca idealne na wypoczynek w ciszy i spokoju. Na szlaku Architektury Drewnianej Małopolski znajduje się wiele urokliwych miejsc, w których można odpocząć od zgiełku miasta, a przy okazji zwiedzić ciekawe zabytki.
Jedną z takich miejscowości jest Lanckorona, która zarówno zimą jak i latem przyciąga wiele osób pragnących wypocząć. Małopolska to także region wielu zabytków wpisany na listę UNESCO. Wśród nich wymienić należy klasztor w Kalwarii Zebrzydowskiej, niewielkiej miejscowości znajdującej się zaledwie 40 km od Krakowa. W województwie tym znaleźć można także wiele parków rozrywki, które zwłaszcza w sezonie letnim przyciągają miłośników takiego sposobu spędzania wolnego czasu. W kilku miejscowościach w pobliżu Krakowa znajdują się liczne parki rozrywki o różnej tematyce, a wśród nich największe w tej części Europy wesołe miasteczko z atrakcjami niedostępnymi w żadnej innej części kraju.

Źródło: