Odkryj polskie specjały w nieznanych zakątkach kraju

1. Podhale - serki oscypek i kwaśnica

Podhale to region znany z górskich krajobrazów i unikalnej kultury. Jednak warto tu przyjechać także dla wyjątkowych smaków. Najbardziej znanym specjałem jest ser oscypek, który jest produkowany tylko w tej części Polski. Można go spróbować na lokalnych targach i u lokalnych producentów. Innym regionalnym daniem jest kwaśnica, czyli kapuśniak przyrządzany z kiszonej kapusty i mięsa.

Góralska kuchnia to prawdziwa uczta dla podniebienia, pełna aromatycznych ziół i wyrazistych smaków. Nie można przegapić tej kulinarnej przygody, gdy odwiedzasz Podhale.

2. Kaszuby - kartacze i śledzie w śmietanie

Kaszuby to region obfitujący w jeziora i lasy, ale także w wyjątkowe specjały kulinarne. Jednym z nich są kartacze - duże kluski z mięsem, serem lub owocami, gotowane i podawane z sosem. To tradycyjne danie z Kaszub, które warto spróbować.

Kolejnym smakiem, którym Kaszuby słyną, są śledzie w śmietanie. To pyszne danie z marynowanymi śledziami w kremowym sosie śmietanowym. Wielu restauratorów na Kaszubach oferuje tę potrawę jako swoją specjalność.

3. Podlasie - babka ziemniaczana i kołduny

Podlasie to region leżący na wschodzie Polski, który słynie z bogatej kultury i kulinariów. Jednym z charakterystycznych dań jest babka ziemniaczana, czyli rodzaj placka ziemniaczanego pieczonego w piekarniku. Jest to tradycyjna potrawa podlaska, która zachwyca swoim smakiem.

Innym smakiem, który warto spróbować na Podlasiu, są kołduny. To pierogi z farszem mięsnym, serowym lub grzybowym, które są gotowane i podawane z cebulką. Kołduny to jedno z najbardziej popularnych dań w tej części kraju.